Kurtköy Periodontoloji Tedavisi

Pendik Kurtköy periodontoloji tedavisi, dişeti ve dişeti etrafı dokuların sağlığını amaçlayan tedavileri içermektedir. Sağlıklı bir dişeti ağız sağlığının ilk kuralıdır.

Periodontoloji Randevusu Al

Kurtköy Periondontoloji Tedavisi

Pendik Kurtköy Periodontoloji tedavisi, diş taşı temizliği, serbest ve bağ dokusu greft uygulamaları, kök yüzeyi düzeltilmesi, küretaj, gingivektomi ve gingivoplasti tedavilerini kapsamaktadır.

Pendik Kurtköy Periodontoloji tedavisi, dişeti hastalığı bulunan hastalara uygulanan sağlıklı bir dişetini amaçlayan tedavileri içermektedir. Sağlıksız bir dişetini gösteren bazı göstergeler mevcuttur. Kırmızı bir dişetinin mevcut olması, dişlerin fırçalarken veya durduk yere kanaması, dişeti çekilmelerinin olması hastalık belirtisidir. Kötü ağız hijyeni ve ağız bakımının düzensiz yapılması diş taşı ve plak oluşumuna neden olmaktadır. Vücut bu plak ve taşların üzerinde biriken bakterilere tepki göstererek enflamasyon denilen tepkiyi oluşturmakta ve dişetini geriye çekmektedir. Etken ortadan kaldırılmaz ise dişeti çekimini takiben kemikte de erime görülmektedir. Zamanla bu dişeti ve kemik çekilmesinden dolayı diş kayıpları görülmektedir.

Pendik Kurtköy periodontoloji tedavisinde altı ayda bir rutin dişeti checkupı yapılmalıdır. Eğer taş oluşumu var ise bunlar temizlenmeli ve sağlıklı dişeti oluşumu desteklenmelidir. Kemik erimesi oluşmadan önce etkenler yakalanmalı ve diş kayıpları engellenmelidir. Dişetlerinde cep oluşumu görülmesi durumunda ileri seviye cerrahi işlemlerle cepler istenilen seviyeye getirilmelidir.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?