Kurtköy İmplant Tedavisi

Pendik Kurtköy İmplant tedavisi, ağız içinde bulunan eksik dişlerin yerini dolduran yapay diş köklerini taklit etmeyi amaçlayan tedavi şeklidir. 

İmplant Randevusu Al

Kurtköy İmplant Tedavisi

Pendik Kurtköy İmplant Tedavisi, Çene kemiğinin içerisine yerleştirilen implantlar kemikle kaynaşarak stabilizasyonu sağlanmaktadır. Kurtköy implant tedavisi, günümüz teknolojisinde en gelişmiş yöntem olarak bilinmektedir. Pendik Kurtköy implant tedavisinin avantajlarından biri, eksik dişin yanındaki dişlerin ufaltılmasına gerek olunmamasıdır. İmplant çene kemiğine entegre edildikten sonra 3 ay beklenerek çene kemiğine kaynaşması beklenmektedir. İmplantın çene kemiğiyle kaynaşması beklendikten sonra implantın üstüne diş yapılmaya başlanmaktadır. 3 ay sonra implantın üstü açılarak iç vidası yerine iyileşme başlığı denilen bir parça takılmaktadır. İyileşme başlığı dişetini şekillendirip implantın üstüne gelecek dişin doğal çıkış profilinde olmasını sağlamaktadır.

 

Pendik Kurtköy İmplant tedavisin de 18 yaşını geçmiş ve uygun kemik yapısına miktarına sahip her hastaya yapılabilmektedir. Uygun kemik miktarını tespit edebilmek için 2 boyutlu ve 3 boyutlu dental radyoloji yöntemleri kullanılmaktadır. Dental radyoloji yöntemlerini kullanarak eksik diş bölgesine hangi boyda ve çapta implant gerektiği ameliyattan önce belirlenmektedir. İmplant diş çekiminden 3 ay sonra veya aynı anda yapılabilmektedir. Diş çekildikten sonra uygun kemik varlığı var ve iltihaplı bir durum yok ise implant aynı seans kemik içine konulmakta ve daha iyi bir iyileşme gözlenmektedir.

Pendik Kurtköy implant tedavisi, steril ameliyathane koşullarında, lokal anestezi ile gerçekleşmektedir. Hastalara ağrısız bir implant operasyonu amaçlanmaktadır. İmplant operasyonundan sonra dikiş atılarak iyileşmesi beklenir. 12 hafta sonra dikişler alınmaktadır. İlaç tedavisi implant ameliyatından sonra başlanmalıdır. İmplant ameliyatından sonra şişlik ve morluk görülebilen komplikasyonlardandır. Buzla 5’er dakika aralıklarla soğuk kompres yapılarak şişlik ve morluğun oluşma ihtimali en aza indirilmektedir.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?