Kurtköy Endodonti (Kanal Tedavisi)

Pendik Kurtköy endodonti tedavisi, halk arasında kanal tedavisi olarak da bilenen tedavi çürümüş ve enfekte olmuş dişlere uygulanmaktadır.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Kurtköy Endodonti (Kanal Tedavisi)

Kurtköy Endodonti (Kanal Tedavisi) Eski restorasyonun altından çürümesi sonucu veya travmalar sonucu dişte endodonti tedavisine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Kanal Tedavisi dişin çekilmesini engelleyen son koruyucu tedavidir. Kurtköy endodonti (Kanal Tedavisi) bir veya birden fazla seans sürebilmektedir. El aletleri ve döner aletlerle dişin içerisinde bulunan damar ve sinir paketi dişten çıkarılmış olup sonrasında güta perka denilen dolgu materyalleri ile doldurulmaktadır. Dişin tedavi süreci hekim tarafından belirlenerek tamamlanmaktadır. Dişin enfeksiyonunun geçmediği durumlarda kanal seansları yapılarak pansuman ile enfeksiyon geçirilmeye çalışılmaktadır. Kök kanal tedavisinin gerekliliği genelde dişte oluşan ağrı ile rastlanmaktadır. Kurtköy Endodonti Tedavisi Travma durumlarında, diş kökünün damarla bağı koptuğu için ölü doku enfeksiyon alanı oluşturmakta ve kanal tedavisi gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Eskiden yapılan kanal tedavilerinde ortaya çıkan başarısızlık durumlarında kanal tedavisi tekrar edilebilmektedir. Eski kanal tedavisi sökülerek kanal içi solüsyonlar ile yıkanarak tedavide başarı amaçlanmaktadır.

 

Kurtköy Endodonti (Kanal Tedavisi), lokal anestezi altında yapılmakta ve hastaların ağrı çekmemesi amaçlanmaktadır. Akut durumlarda artan asiditeye bağlı olarak anestezi etkinliği oluşmamakta ve tedavi sırasında hastalar ağrı çekebilmektedir. Bu durumun varlığında dişin sinirini rahatlatıcı ilaçlar koyularak 3 gün beklenilmekte ve daha sonrasında kanal tedavisine başlanılmalıdır.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?