Türkiye’de Sağlık Turizmi

2007 – 2008 yıllarında sağlık turizmi tüm dünyada önemli ölçüde gelişmiş tıp turizmi sebebi ile seyahat eden insanlar son 10 yılda 10 milyonu aşmıştır. Bu rakam yıllık 100 milyar $ gibi rakamlara ulaşmıştır. Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve tüm yıla yayılması getirecek döviz gelirleri açısından ülkemizin kalkınmasına büyük bir yarar sağlamaktadır.

Ülkemizde sağlık turizmi dünya standartlarına göre önemli ölçüde gelişme sağlamıştır. Rakamlarla ifade etmek gerekirse sağlık turizminde dünya sıralamasında 5. sırada yer almaktayız. Ülkemizin tarihi yapısı ve gelişen sağlık sektörünün yaratmış olduğu en önemli değerleri arasında gösterilen sağlık turizmi sayesinde hastalar hem hayal ettiği tatili yapabiliyor, hemde diş sağlığına kalıcı olarak kavuşabiliyor.

Hangi Hizmetleri Veriyoruz!

Sağlık turizmi için gelen hastalarımızın %80’ni implant uygulaması için kliniğimize başvuruda bulunmaktadırlar. Kalan %20’lik oranlarda ise hastalar genellikle porselen kaplama, yaprak diş tedavisi ve benzer branşlarda bizlerden hizmet almaktadırlar.

Tedavi Süreci Nasıl İlerliyor?

Sağlık turizmi kapsamında Beyaz Işık ağız ve diş sağlığı poliklinklerimizde, hastalarımızın tedavisini yapmak üzere hava alanından almaktayız. Kliniğimizde hastamız ile detaylı bir tedavi planlaması yapmaktayız. Sonrasında hastamız isteğine göre anlaşmalı olduğumuz Otel, Hotel ve benzer konaklama yerlerinden herhangi birine yerleştirilmektedir. İstek ve arzularına göre İstanbul’un tarihi mekanlarını tek tek gezdirerek, rehberlik hizmeti sağlanmaktadır.
Tedavi sonunda ise hastamız tekrar havaalanına tam vaktinde bırakılarak, ülkesine hem diş sağlığına tekrar kavuşmuş hemde iyi bir tatil yapmış şekilde yolcu edilmektedir.

Sizde kliniğimizde hem diş tedavinizi tamamlamak hemde İstanbul’un tarihi dokusunu gezerek öğrenmek için aşağıda bulunan iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

SAĞLIK TURİZMİ İLETİŞİM FORMU